Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır
Gmail şifresini sıfırlamak için öncelikle hesabınıza nasıl giriş yapacağınızı bilmelisiniz. Bunu “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz. giriş ekranında. Bunu yaptıktan sonra Google, telefonunuza veya kurtarma e-posta adresinize bir kurtarma kodu gönderir. Kurtarma kodunu aldığınızda, hesabınız için yeni bir şifre oluşturmalısınız. Bu yöntem tüm kullanıcılar için çalışmayabilir, bu nedenle riski size ait olmak üzere deneyin.

Parola sıfırlama e-postasını aldığınızdan emin olmak için önce hangi e-posta adresini kullandığınızı belirlemeye çalışmalısınız. Bunu, hesabınıza en son ne zaman giriş yaptığınıza bakarak yapabilirsiniz. Üstelik son şifrenizin en yenisi olmasına gerek yok; yedek e-postanızı bile kullanabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Gmail web sitesindeki uygun alana yedek e-postanızın 6 haneli doğrulama kodunu girmeniz gerekecektir.

Kurtarma e-postasını bulamıyorsanız, kurtarma e-postasına kurtarma kodunu girmeyi deneyin. Hesaba erişimi olan bir e-posta adresi kullanmalısınız. Aksi takdirde, “Başka bir yol dene” seçeneğine tıklamayı deneyebilirsiniz. Çalışacağı garanti edilemediğinden bu seçenek önerilmez. Bu yöntem, hesabınızı kurtarmanın garantisi değildir, bu nedenle yalnızca son çare olarak kullandığınızdan emin olun.

Eski şifrenizi girdikten sonra hala aktif olduğunu doğrulamanız gerekir. Güvenlik ayarlarını kontrol edebilir ve bir yedek e-posta ekleyebilir veya kimliğinizi doğrulamak için altı haneli bir pin belirleyebilirsiniz. Ardından ikinci adıma geçebilirsiniz. Ancak telefonunuz yoksa bu adımı atlayıp işleme devam edebilirsiniz. İşlem kolay, hızlı ve güvenlidir. Kimliğinizi doğruladıktan sonra, Gmail hesabınıza erişmek için yedek e-postanızı kullanabilirsiniz.

Hesabınızın aktif olduğunu doğruladıktan sonra, hesap ayarları menüsünde “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayın. Eski şifreyi girdikten sonra gizli bir soru veya doğum tarihi girmeniz istenecektir. Doğru bilgileri girdikten sonra size bir onay bağlantısı gönderilecektir. Telefonunuz çalışmıyorsa, işlemi tamamlamak için kurtarma sayfasındaki talimatları uygulamanız gerekir.

Gmail şifresini sıfırlamak için önce oturum açmanız gerekir. Hesap şifrenizi sıfırlamak için kurtarma kodunuzu ve yeni şifrenizi girmelisiniz. Yeni şifreyi girdikten sonra, tekrar kolayca erişebilmek için kaydetmeli ve kaydetmelisiniz. Yeni şifreyi hatırlamak önemlidir çünkü eskisinden farklı olacaktır. Google ile ilgili bir sorun yaşamamak için alternatif bir e-posta adresinizin olması da önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir