Gmail Hesabı Oluştur

Gmail Hesabı Oluştur Gmail e-posta, günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İnternetin geliştiği günümüzde e-mail sistemleri sadece dijital posta atıp almaya yaramaz. Bunun yanı sıra birçok yerde kullanılır. Birçok site üye olma esnasında bir e-posta adresi gerektirir.

Bununla sınırlı olmadan kayıt işlemlerinin tamamlanması ardından birçok site bir mail doğrulaması da gerektirir. Gmail bunun için de kullanılmaktadır. Google Play Store, Google Maps gibi sistemlerden de yararlanmayı mümkün hale getirir.

Tüm bunlardan faydalanmak istiyorsanız sadece Gmail hesap açma işlemlerini yapmanız yeterlidir. Hesap açma işlemleri ücretsiz olup herkes tarafından yapılabilir.

Google Hesapları Nasıl Açılır?

Her ne kadar zor gibi dursa da Gmail hesap açma işlemleri oldukça kolaydır. Eğer ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, aşağıda yer alan aşamaları sırasıyla takip etmeniz yeterlidir;

  1. https://www.google.com/intl/tr/gmail/about/ adresine giriş yapın.
  2. Oturum açın butonuna tıklayın.
  3. Kendim için hesap oluştur seçeneğine tıklayın.
  4. Karşınıza gelen listede ad, soyad, kullanıcı adı ve şifre doğrulamasını yapın.
  5. Telefon doğrulamasını gerçekleştirin.

Böylece gerekli işlemler de tamamlanır. Ardından hesabınız kullanım için hazırdır.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Gmail hesap kolay bir şekilde oluşturulabilir. Ancak bazı durumlarda şifrenizi yeniden değiştirmek gerekebilir. Güvenliğini sağlamak istiyorsanız, düzenli aralıklar ile bunu sağlamak şarttır. Eğer daha önce yapmamışsanız, neler yapmanız gerektiği bir soru işareti oluşturabilir. Aşağıda yer alan işlemleri takip ederek kısa sürede bir çözüm bulmanız mümkündür;

  1. Bilgisayarınızdan Google hesabınıza girin. Şifre yazmanız istenebilir.
  2. Güvenlik alanına girin.
  3. Oturum aç butonunu kullanın.
  4. Şifreyi seçerek değişim işlemlerini gerçekleştirin.

Böylece tüm işlemler de sonuçlandırılır. Ancak şifrenizi unutmuşsanız farklı işlemler gerekir. Gmail’e girdikten sonra şifremi unuttum derseniz gerekli işlemleri kısa sürede yapmanız mümkündür.

Şifre Nasıl Olmalı?

Gmail hesabınızın çalınmamasını istiyorsanız, şifrenizi nasıl oluşturduğunuz oldukça önemlidir. Eğer yeteri kadar güçlü değilse kırılması oldukça kolaydır. Bu nedenle tahmin edilemeyen bir şekilde oluşturulması, uzun olması ve yabancı karakterler, rakamlar içermesi şarttır. Tanıdıklarınız tarafından da tahmin edilememesi önerilir. Böylece kırılması daha zor olacaktır.

Gmail Hesapları