Adsense Neden Yasaklandı?

Adsense Neden Yasaklandı?

Adsense Neden Yasaklandı? En çok kazananların çoğu, AdSense hesaplarına ek olarak aynı anda birkaç işletmeyi yönetiyor. Google’dan yasaklanmanızın birkaç nedeni olabilir. Bunun en yaygın nedeni, web sitenizin alakasız anahtar kelimeler kullanması, organik olmayan ziyaretçileri çekmek için botlar kullanmanız, tek bir sayfada 3’ten fazla görsel reklam yayınlamanız ve e-postaların içinde reklamlar içermesidir. Tüm bu nedenler, neden Google’dan yasaklandığınızı açıklayabilir.

Her şeyden önce, arkadaşlarınıza ve ailenize AdSense kullandığınızı belli etmeyin. Sitenizi genel ağlarda barındırmadığınızdan emin olun. İçeriğiniz telif hakkıyla korunan materyal içermemelidir. Ayrıca sitenize yasa dışı hiçbir şey koymamalısınız. Siteniz silah içeremez veya yasa dışı faaliyetleri teşvik edemez. Bu nedenle sitenizin banlanmasına izin vermeyin! Unutmayın, yasağınıza istediğiniz zaman itiraz edebilirsiniz.

Bir AdSense hesabınız varsa, Google AdSense programının politikalarını kontrol edin. Yasaklandıysanız, bir politikayı ihlal etmiş olabilirsiniz. Ancak, politikaları ihlal ettiyseniz, yasağa itiraz edebilirsiniz. İşinize iade edileceğinizin garantisi yoktur, ancak karara itiraz edebilirsiniz. İşlem basit ve anlaşılırdır, ancak yönergeleri dikkatli bir şekilde izlemelisiniz. Google’ı parasız bırakmanın bir yolu olmadığından, her zaman Google’ın AdSense hesap yönergelerindeki yönergeleri izlemelisiniz.

Web sitenizin neden yasaklandığı her zaman açık değildir. Örneğin, içeriğinizle alakasız bir reklam yayınladıysanız, Google hesabınızı engeller. Ama endişelenme! Sorununuzu çözmenin birkaç yolu vardır ve hesabınızı düzeltmenin en etkili yollarından biri yeni bir alan satın almak, yeni içerik yazmak ve tüm trafiğinizi yeni alana yönlendirmektir.

Bir yasağın nedeni birkaç neden olabilir, ancak sitenizin bir işletme olduğunu ve Google’ın reklamverenlerini koruması gerektiğini unutmamak önemlidir. Bu yüzden katı kuralları vardır. Örneğin, AdSense kodlarınızı asla çerçeve sayfalarda veya açılır sayfalarda kullanmamalısınız. Hesabınızın yasaklanmasının bir başka nedeni de sitenizin yasa dışı içerik barındırıyor olmasıdır.

Google’dan yasaklanmanın diğer nedenleri arasında geçersiz trafiğe sahip bir hesaba sahip olmak yer alır. Örneğin, çok popüler olan birkaç reklam kampanyanız olabilir veya içeriğinizde şirket tarafından kabul edilemez görülen değişiklikler yapmış olabilirsiniz. Bir hata yaptıysanız, Google muhtemelen hesabınızı yasaklayacaktır. Kuralları ihlal etmediğiniz sürece sorun kalıcı olmamalıdır. Yasağınıza itiraz etmeyi ve hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir