AdMob Hesabı Nasıl Açılır - AdSense Onayı Nasıl Alınır

AdMob Hesabı Nasıl Açılır – AdSense Onayı Nasıl Alınır

AdMob Hesabı Nasıl Açılır – AdSense Onayı Nasıl Alınır
AdMob’u mobil reklam platformunuz olarak kullanmaya karar verdiğinizde, bir hesap açmak isteyeceksiniz. Bu, herhangi bir gmail kimliği ile mümkündür. Kaydolmanız ve bir reklam birimi oluşturmanız ve ardından reklam birimi kimliğini not etmeniz gerekir. Bir reklam birimi oluşturduktan sonra, kazancınızı hesabınızda görebileceksiniz. Admob hesabının, barındırdığınız playstore hesabından ayrı olduğuna dikkat edilmelidir.

AdSense’i kullanmaya başlamak için Google’da bir hesap açmanız gerekir. Önce Gmail hesabınızda oturum açmanız gerekecek. Ardından, e-posta adresinizi girin, şifrenizi doğrulayın ve son olarak “İleri” ye tıklayın. E-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra kaydolabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, para kazanmak için AdSense’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

AdMob’u kullanmaya karar verdiyseniz, onların kurallarına ve düzenlemelerine uymanız gerekir. Bir geliştirici olarak Google’ın politikalarına ve yönergelerine uymanız gerekir. Örneğin, bir yasağı aşmak için başka bir ad veya kimlikle yeni bir hesap oluşturamazsınız. Onay aldıktan sonra web sitenize reklam yerleştirmeye ve geliri izlemeye başlayabilirsiniz. Gelir elde etmek için reklamlarınıza müdahale etmemeye veya spam içeren yöntemler kullanmamaya dikkat edin.

Gerekli bilgilere sahip olduğunuzda, AdMob hesabınızı oluşturmaya hazırsınız. Envanterinizi yönetebilecek ve ne kadar kazanmak istediğinize karar verebileceksiniz. AdMob ile reklamlarınızın kalitesini kontrol edebilecek ve gelirinizi artırabileceksiniz. İşlemi tamamladıktan sonra, geçici ücretli reklamcılıkla işletmenizi bir sonraki düzeye taşımaya hazır olacaksınız.

Reklam sunmaya başlamak için Firebase ile Google’ın AdMob platformunu entegre etmeniz gerekir. Bunlar entegre edildikten sonra, Google ile bir admob hesabı açmanız gerekecek. Sitenizde reklam sunmaya başlamadan önce Firebase’i entegre etmeniz ve AdMob’u etkinleştirmeniz gerekir. Bunu henüz yapmadıysanız, uygulamanızdan para kazanmaya başlamak için bir AdMob hesabına kaydolmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir