Adsense İçerik Hizmetleri

Google Adsense Onayını Hızlı Almak için 12 İpucu

 Google Adsense Onayını Hızlı Almak için 12 İpucu

Bugün, Google AdSense onayını almanıza yardımcı olmak için buradayım. Birkaç kişi bana bunu sordu, bu yüzden hızlı bir şekilde onaylanmanıza yardımcı olacak 12 ipucunu bir araya getirdim.

Doğruyu söylemek gerekirse Google AdSense, daha önce hiç onaylanmadıysanız, oldukça kurnaz bir canavar olabilir. Halihazırda Google AdSense'te onaylanmış bir web siteniz varsa, diğer web sitelerini hesabınıza almak oldukça basittir.

Peki ya hiç onaylanmayan ya da onaylanma konusunda çok sorun yaşayanlar? Bu liste tam olarak bunun için.

Başlamadan önce Ezoic adlı bir platformdan bahsetmek istiyorum. Bu platform Google AdSense ile çalışır (bu arada bunu seviyorum) ve kullanıcı deneyiminizi tamamen mahvetmeden reklamlarınızı belirli alanlara daha stratejik bir şekilde yerleştirmek için yapay zeka kullanır.

Buna ek olarak, web siteniz gerçekten yavaşsa, web sitesi hızı için yeni bir eklentileri de vardır. Süper otomatik, harika bir eklenti, bu yüzden kesinlikle bunu da kontrol edin.

1) Yüksek Kaliteli İçerik Çok Önemlidir

Birincisi, Google AdSense ile onaylanmaya çalışıyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri olduğunu düşündüğüm şeydir. Yani, web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bazı insanlar bunun önemli olmadığını düşünüyor, ancak önemli çünkü artık Google, onayladıkları web sitelerinin yalnızca bir grup spam içerik veya diğer web sitelerinden içerik kopyalayıp yapıştıran kişiler olmadığından emin oluyor.

Onları genel olarak arama sonuçlarının dışında tutmak istiyorlar, bu yüzden kısayol yapmaya çalışan herkes unutsun. Google AdSense için onaylanmayacaksınız.

Web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun. Google'ın neyi iyi olarak gördüğünü anlamanıza yardımcı olması için Google Yayıncı Politikalarına bakabilirsiniz.

Google, arama motoru sonuç sayfalarında iyi sonuçlar ister, bu nedenle yüksek kaliteli içeriğiniz yoksa reddedilme ihtimaliniz yüksektir.

Web sitenizden para kazanmayacaklar çünkü yapmazlarsa muhtemelen para kazanmayacağınızı ve muhtemelen bırakacağınızı biliyorlar.

2) 10-15 Gönderi Oluşturun

İki numara, yüksek kaliteli içeriğe geri dönüyor. Google AdSense'e başvurmadan önce, Google'ın bunu ciddiye aldığınızı ve web sitenizde para kazanılabilecek bazı makaleler içerdiğinden emin olmak için web sitenizde 10-15 adet yüksek kaliteli yayınınız olmalıdır.

Genel olarak konuşursak, web sitenizde 10.000-15.000 kelime olmasını istersiniz. Makale başına yaklaşık 1000-1500 kelimeniz varsa, bu oldukça iyi bir sayı. Bu, web sitenizin sesini gösterdiği için onaylanmanıza yardımcı olur ve Google'ın içeriğinizin kalitesini anlamasına yardımcı olur ki bu çok önemlidir.

3) Hakkında ve İletişim Sayfaları Oluşturun

Üç numara, birçok insanın gözden kaçırdığını düşündüğüm bir şey. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, Google AdSense'e başvurmadan önce bir Hakkında ve İletişim sayfanızın olması gerekir.

Nedeni oldukça basit; Google web sitenizi incelerken yasal olduğundan emin olmak isterler, bu nedenle sitenin arkasında kimin olduğunu bilmek isterler. Hakkında sayfasına dahil olan farklı personeli de dahil edebilirsiniz.

Ayrıca, web sitenizin tüm ziyaretçilerinin ihtiyaç duyduklarında size ulaşabilmeleri için bir İletişim sayfanızın olması da önemlidir.

Bu iki sayfaya sahip olarak, meşru bir işletme olduğunuz gerçeğini daha da doğrulayacaksınız. Size AdSense perspektifinden baktıklarında bu, Google için gerçekten önemlidir.

4) Bir Gizlilik Politikası Sayfası Oluşturun

Dördüncüsü, bir Gizlilik Politikası sayfası oluşturduğunuzdan emin olmaktır. Bu, insanların "Gizlilik politikası sayfasına ne ekleyeceğimi gerçekten bilmiyorum" diyeceği yaygın bir talihsizliktir.

Dürüst olmak gerekirse, Google'a bakabilir ve bir ton farklı jeneratör bulabilirsiniz. Bilinmesi gereken en önemli şey, Google'ın gizlilik politikanızda özel bir laf kalabalığı gerektirmesidir.

Bu bağlantı, Google AdSense'in, sizinkine dahil etmenizi istedikleri laflar da dahil olmak üzere, gizlilik politikası hakkında söyleyecekleri her şeyi açıklar. Aslında çok kolay; kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

5) Web Sitesi İçeriğinin Kısıtlı Listede Olmadığını Doğrulayın

Beş numara, bazı insanların bir web sitesi oluşturmadan önce muhtemelen gerçekten düşünmediğini düşündüğüm bir numara. Yani, içeriğinizin kısıtlı listede olmadığından emin olmanız gerekir.

Evet, Google AdSense'in kısıtlı bir listesi var. Bir web siteniz varsa ve içeriğiniz kısıtlanmışsa, AdSense'e veda edin. Bu sadece durumun gerçeği.

Pek çok farklı kural vardır, işte size yayıncı kısıtlamalarının tam olarak ne olduğunu anlatan bir bağlantı.

Genel olarak konuşursak, cinsel bir şeye sahip olamazsınız ve öldürme, terörizm, patlayıcılar, silahlar, tütün, eğlence amaçlı uyuşturucular, alkol satışı, çevrimiçi kumar, p.reçeteli ilaçlar ve onaylanmamış farmasötikler veya takviyeler.

Onaylanmamış ilaçlar veya takviyeler, oldukça yakın zamanda eklendiğini düşündüğüm bir şey. Sağlık temelli bir web siteniz varsa ve web siteniz, belki de kanıtlanmamış veya biraz kabataslak olabilecek farklı ekleri içeriyorsa, Google AdSense bunun için sizi reddedebilir.

Yine tam listeyi görmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

6) Telif Hakkı Olan Görselleri Kullanmayın

Telif hakkıyla korunan görselleri kullanmayın. Bunu yeterince vurgulayamam. Doğrudan Google'dan bir resim çekip web sitenize koyduysanız, bunu bir daha asla yapmayın.

Bu görüntüleri koymak için çok çalışan fotoğrafçıları koruyan kullanım hakları vardır. Emeklerinin karşılığını almaları gerekiyor.

Google'a girip bir resim alır ve koyarsanız, Google AdSense'in oraya gelip ne yaptığınızı görme ve “Hayır, sizi onaylamayacağız çünkü bunlar değil” deme olasılığı yüksektir. t bile senin resimlerin.”

Bu, bir şeyler yapmanın meşru bir yolu değil, bu yüzden bunu yapmadığınızdan emin olun.

Oturup “Fotoğraflar için tonlarca param yok” veya “Görüntüleri nereden alacağımı gerçekten bilmiyorum” diyorsanız, kişisel olarak iki farklı kaynak kullanırım. Birincisi tamamen ücretsizdir ve adı pixabay.com'dur.

İkincisi maliyetlidir, ancak aylık bir plan yaparsanız oldukça makul bir fiyata alabileceğiniz birçok farklı görüntüye sahiptir. Shutterstock.com'dur. Bununla ilgileniyorsanız, devam edip o bağlantıya tıklayabilir ve neye sahip olduklarını görmek için doğrudan oraya gidebilirsiniz.

7) Web Sitesi Yaşının Önemli Olduğunu Bilin (Bazen)

Bu her yerde geçerli değil ama buraya dahil etmem gerekti; bazen web sitenizin yaşı önemli olabilir.

Bu, ABD'de ve diğer birçok ülkede o kadar büyük bir anlaşma değil, ancak Google özellikle Çin ve Hindistan'da bulunanlara, web sitelerinize başvurmadan önce en az altı ay boyunca sahip olmanız gerektiğini söyleyen bir çağrı yaptı. Google AdSense.

Bunu yaptıklarına inanıyorum çünkü oluşturulan ve Google arama sonuçlarının ekosistemine itilen çok sayıda dolandırıcılık web sitesi vardı.

İnsanların sistemi nasıl oynamaya çalıştıklarını beğenmediler. Tüm ayrıntıları bilmiyorum ama bu iki ülkeden bahsettiklerini biliyorum.

Yani bu iki ülkeden birindeyseniz, altı ay bekleyin. Değilseniz, reddediliyorsanız muhtemelen sorun bu değildir, bu yüzden gerçekten endişelenmenize gerek yok.

8) Web Sitenizin Yasaklanmadığından Emin Olun

Web sitenizin yasaklı olmadığından emin olun. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmuş ve alan adını yeni satın almış olanlar için bu konuda endişelenmenize gerek yoktur (daha önce size Google AdSense'ten yasaklandığınız söylenmediyse).

Ancak durum böyle değilse ve bir web sitesi veya alan adı satın aldıysanız, web sitenizin daha önce Google AdSense'ten yasaklanmış olma ihtimali vardır. Kesinlikle incelemeye değer bir şey.

Yine, Google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığınızı kontrol edebileceğiniz bandcheck.com adlı bir web sitesi var. Genellikle çoğu web sitesi değildir, ancak kontrol etmeye değer.

9) Web Sitesini İyi Görünmesini Sağlayın

Dokuz numara, web sitenizin iyi görünmesini sağlamaktır. Bu, premium temalar satın almanız gerektiği anlamına gelmez, ancak web sitenizin iyi göründüğünden emin olmak istersiniz.

Web sitenizin tüm özelliklere sahip olduğundan emin olun, böylece biri ziyaret ettiğinde, gezinmenin zor olduğu bir yerde bir araya getirilmiş bir grup eski okul, 90'lar, karmakarışık HTML gibi görünmüyor.

WordPress varsayılan teması gibi bir şey kullandığınız veya bir yerden satın aldığınız bir temanız olduğu sürece, iyi durumda olacaksınız. Bununla ilgileniyorsanız, tavsiye ettiğim temalar hakkındaki eğitimimi izleyebilirsiniz.

Sadece düzgün görünen bir şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Çok minimal olabilir. Düzenlendiği ve bir web sitesinin olması gerektiği gibi göründüğü sürece çok fazla görsele sahip olmanıza gerek yoktur.

Ayrıca, ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız özel kodlamadan uzak durmaya çalışın.

10) Net Web Sitesi Gezintisine Sahip Olun

Net web sitesi navigasyonuna sahip olduğunuzdan emin olun. Çoğu insan için bu sonradan gelen bir düşüncedir. Muhtemelen, "Elbette net bir navigasyonum var" diyeceklerdir.

Ancak bazen web siteleri bunu yapmaz veya kullandıkları her şey çok net değildir. Bu bir sorun çünkü web sitesinin kendisine geçerlilik kazandırmıyor. Web siteniz için ana navigasyonun kolayca bulunduğundan ve kolayca erişilebilir olduğundan emin olun.

11) 18 Yaşından Büyük Olduğunuzdan Emin Olun

11 numara, reşit olduğunuzdan emin olmak içindir. Google AdSense ile bir hesaba sahip olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir.

AdSense'e katılmak için bir başvuru doldurduğunuzda size doğum gününüzü soruyorlar. 18 yaşından küçükseniz, AdSense hesabı almanıza izin verilmez.

Söyleniyor, bu yapamayacağınız anlamına gelmez. 18 yaşın altındaysanız ve harikaysanız, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin; bu kadar erken başlaman harika.

Bunu düzeltmek için tek yapmanız gereken, bir ebeveynin veya yasal vasinin adının üzerine yazmasını sağlamaktır. Sadece kontrollerin yapılacağını unutmayın.

[email protected]

Mail 7x24 Destek

05427138137

Whatsapp 7x24 Destek

+905427138137

Hafta içi 09:00-18:00