Adsense İçerik Hizmetleri

2022'de Web Sitenizi AdSense için Nasıl Onaylarsınız

2022'de Web Sitenizi AdSense için Nasıl Onaylarsınız

İçerik girinizGünümüzde, bir web sitesinde çalışan herkes  Google AdSense  onayını alma yarışında çünkü  Google AdSense  size internetteki diğer reklam ağlarından daha fazla ödeme yapıyor.


Google AdSense nedir?

Google AdSense  , 18 Haziran 2003 tarihinden itibaren Google tarafından sağlanan bir Reklam Ağıdır.  Google AdSense  , web sitenizde reklam görüntülemek için web sitenizde kullanabileceğiniz reklam kodunu sağlar. Birisi bu reklamları gördüğünde veya bu reklamlardan birine tıkladığında, bu görüntüleme ve tıklamalardan para kazanırsınız.

AdSense 1000 Görüntüleme başına ne kadar ödüyor?
Google, AdSense gelirinin %68'ini öder; bu nedenle, bir reklamverenin ödediği her 100 ABD Doları için Google, yayıncıya 68 ABD Doları öder. Bir reklamverenin ödediği gerçek oranlar, genellikle görüntüleme başına 0,10 ila 0,30 ABD doları arasında değişir, ancak ortalama görüntüleme başına 0,18 ABD dolarıdır. Ortalama olarak, YouTube kanalı 1.000 reklam görüntülemesi başına 18 ABD doları alabilir.

Web sitenizde AdSense'i nasıl onaylatabilirsiniz?

Sitenizin AdSense tarafından onaylanması için bazı ipuçlarını paylaşacağım, ardından web sitenizdeki reklamlarını kullanarak AdSense'ten para kazanabilirsiniz. Bir web sitesi veya blog oluştururken aklınızda bir şey tutmalısınız.

En İyi Barındırma (AdSense Onay şansını artırın)
Üst Düzey Alan Adı (AdSense Onay şansını artırın)
Web sitenizi veya blogunuzu profesyonelce tasarlayın.
Web sitenize veya Blogunuza Benzersiz Makaleler yazın.
Yasal sayfalar ekleyin.
Telif hakkı olmayan görseller kullanın.
Web siteniz veya blogunuz için profesyonel bir şablon kullanın.
Altbilgi bağlantıları veya başka bir web sitesine yönlendiren temalar içeren ücretsiz şablonu kullanmanız önerilmez.
Uygun başlıklar.
Telif hakkıyla korunan materyalleri veya AdSense Politikasını ihlal eden diğer içerikleri kullanmayın.
Not: Bazı kişiler bu ipuçlarını onay için kullanır ancak onay alamaz. Hata yaparlar ve sonunda gönderinizin sahte olduğunu söylerler. O yüzden lütfen yazıyı baştan sona okuyun.


İlk ipuçlarıyla başlayalım.


En İyi Barındırma
En iyi barındırma, web sitesinin sorunsuz çalışması ve izleyicinin cihazlarında hızlı açılması anlamına gelir. Web sitenizi veya blogunuzu oluşturmak için blogger gibi ücretsiz barındırma sitelerini de kullanabilirsiniz. AdSense onay şansını artıracakları üst düzey alan adı ile barındırma satın almanızı öneririm.

Üst düzey alan

Bir blog veya web sitesi için üst düzey bir alan satın almak en iyi fikirdir çünkü üst düzey bir alan adı kullanmak izleyicilere iyi bir izlenim verir. Blogunuz veya web siteniz için üst düzey bir alan adı kullanırsanız, bu profesyonel görünür ve izleyiciler web sitesinin adını ve alan adını kolayca hatırlayabilir. üst düzey alan adı, Google arama sonuçlarında sıralama ve organik trafik alma şansını da artırır.

Blogunuza veya web sitenize Profesyonel Görünüm (Tasarım) kazandırın
Web sitenize veya blogunuza profesyonel bir görünüm kazandırmak çok önemlidir, çünkü web siteniz profesyonelce temiz ve okunması ve anlaşılması kolay görünüyorsa, izleyiciler web sitenizi tekrar tekrar ziyaret eder ve  Google AdSense'e başvurduğunuzda Google'ın web sitenizi  kontrol etmesi kolaydır. web sitesi ve ne yarattığınızı anlayın. Ardından web sitenizde kolayca gezinebilir ve tüm ayarlarınızı ve makalelerinizi, sayfalarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle, web sitenize veya blogunuza profesyonel bir görünüm kazandırmak çok önemlidir.

Benzersiz Makaleler Yaz

Web siteniz için benzersiz makaleler yazın. Benzersiz bir makale yazarsanız, google'da hızlı bir şekilde sıralanır. Web sitenizde telif hakkıyla korunan içerik kullanmayın. Google AdSense  , telif hakkıyla korunan içeriği sevmez. Telif hakkı içeriği, Google Adsense  politikasını ihlal ediyor  . Web sitenizde telif hakkıyla korunan materyal kullanırsanız size onay vermezler.

Yasal sayfalar ekle

Web sitenize üst üstbilgi veya altbilgiye yasal sayfalar ekleyin. 5 adet yasal sayfa oluşturmanız gerekmektedir.

Hakkımızda
Bize Ulaşın
Gizlilik Politikası
sorumluluk reddi
site haritası
Telif Hakkı Ücretsiz Görselleri Kullanın
Her zaman telif hakkı olmayan görseller kullanın. Google arama sonuçlarındaki görselleri kullanmayın. Pexels (Ücretsiz Stok Görüntüler) gibi size telif hakkı olmayan görseller sağlayan bazı web sitelerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu görselleri web sitenizde kullanabilir ve AdSense Onayı alabilirsiniz.

Bu ipuçlarına odaklanmanız ve ardından AdSense'e başvurmanız gerekir. Daha önce başvurduysanız ve hata aldıysanız Adsense'e başvurmayın. Önce hatayı düzeltin ve ardından onay için yeniden başvurun. Web sitenizin sayfalarını, makalelerini, şablonunu, tasarımını kontrol edin, her şey yolunda görünüyorsa AdSense'e başvurun.

Bu makale ile ilgili herhangi bir sorunuz veya  Google AdSense ile ilgili başka bir sorununuz varsa, yorum bölümünden bana sorabilir veya iletişim formu aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz. Umarım bu ipuçlarını izlersiniz ve google size AdSense onayı verir.

[email protected]

Mail 7x24 Destek

05427138137

Whatsapp 7x24 Destek

+905427138137

Hafta içi 09:00-18:00